manipulacyjna telefon Masz pytania? Zadzwoń 575 832 132

Zabawki edukacyjne dla dzieci

Skok rozwoju dziecka zaczyna się w momencie gdy, kończy roczek i chodzi trzymane za rękę i powoli przygotowuje się do wykonania samodzielnego kroku. Sprawność dłoni i paluszków ćwiczy każdego dnia trzymając i chwytając różne przedmioty w dłoń. Uderzenia zabawką o zabawkę, czy bicie nimi o twardsze przedmioty to zdecydowanie czas rozwoju zarówno małej motoryki jak i zmysłu wzroku, czy słuchu.

Tablica manipulacyjna to jedna z bystrzejszych zabawek, która idealnie sprawdza się podczas tak zwanego „buntu trzylatka”, kiedy to po trzecim miesiącu życia następuje skok rozwojowy. Dziecko ma coraz dokładniejszą kontrolę nad ruchami precyzyjnymi, lubi wskazywać wszystko palcem, a podczas czytania potrafi samodzielnie przewracać kartki oraz powtarza słowa i zdania. Trzy letnie dziecko rozpoznaje obiekty i próbuje je zidentyfikować, aktywności takie jak puzzle, czy koła zębate umieszczone na tablicy edukacyjne sprawdzają się świetnie podczas zabawy. Dziecko rozpoznaje zabawki i ubrania, a także własne odbicie w lustrz, dlatego bezpieczne lusterka chętnie umieszczane są na planszy.

Drewniane zabawki firmy manipulacyjna.pl są perfekcyjnie wykończone i pomalowane bezpiecznymi farbami wodnymi. Kolorami i tematyką budzą zaciekawienie oraz oferują nowe możliwości wspierania potrzeb poznawczych, edukacyjnych i rozwojowych dzieci, w tym małej motoryki. Aktywności, które leżą w obrębie motoryki małej, najczęściej są pobudzane poprzez naśladownictwo innych ludzi, percepcję i motorykę dużą, a zwłaszcza poprzez koordynację wzrokowo-ruchową tak zwaną reka-oko. W trakcie polepszania motoryki małej rozwijają się podstawowe umiejętności, do których zalicza się kontrolowane ruchy rąk i palców, chwytanie przedmiotów tylko jedną ręką, poruszanie danym przedmiotem w celu wykonania określonego zadania, a także skoordynowanie ruchu i pracy obu rąk jednocześnie. Jeżeli pojawiają się zaburzenia w obrębie motoryki małej, potrzebne okazują się ćwiczenia korekcyjne, które stymulują rozwój i niwelują zaburzenia. Multifunkcyjność tablic sprawia, że sprawdzają się jako prezent na mikołaja, prezent dla dziecka, prezent na urodziny.

Drewniane zabawki, które rosną wraz z wiekiem dziecka dodatkowo spełniają normy narzucone przez Unię Europejską odnośnie bezpieczeństwa zabawek dla najmłodszych.

 

Zapraszam do zakupu na naszym sklepie:

Zabawki manipulacyjne edukacyjne dla dzieci w każdym wieku

 

Thanks! Copy your coupon code

Uzyskaj do 10% zniżki już teraz!