manipulacyjna telefon Masz pytania? Zadzwoń 575 832 132

EDUKACJA MOŻE BYĆ ZABAWĄ !

Pierwsze 3 lata życia są dla dziecka bardzo ważne, właśnie podczas tego czasu przyswaja i poznaje ono dla niego nowy świat. Od tego jak odbierze dany bodziec i jak na niego wpłynie będzie zależeć jego dalsze nastawienie do życia oraz podejmowanie późniejszych decyzji.

Obcowanie w tym czasie z różnymi teksturami (takimi jak drewno, metal ) strukturami jest wyjątkowo ważne i korzystnie wpływa na rozwój : wyobraźni, zdolności manualne, praktykę ale również kreuje podstawy samooceny.

Tablica manipulacyjna? Jak ona pomoże mojemu Dziecku w nauce ?

Tablica to element edukacyjny warto pamiętać, że celem edukacji jest rozwój dziecka a nie gromadzenie przez niego punktów, czy ocen. Edukacja powinna sprawiać frajdę. FLOW czyli głębokie zanurzenia w konkretnej aktywności, budzi emocje, które sprzyjają zapamiętywaniu informacji, nabywaniu umiejętności i kształceniu postaw. Mówiąc najprościej edukacja  powinna dawać przestrzeń na eksperymentowanie, na sprawdzanie różnych opcji i testowanie nowych rozwiązań. Podczas edukacji poprzez zabawę dziecko uczy się najwięcej!

  • Nieodłącznym elementem eksperymentowania jest popełnianie błędów. Bez błędów, bez wyciągania z nich wniosków, bez możliwości samodzielnej poprawy działań, nie ma rozwoju.
  • Największym zabójcą kreatywności jest lęk przed karą (w tym także nieprzychylną opinią innych).
  • Za pomocą przymusu możemy uczynić z dziecka doskonałego kopistę, ale do krytycznego myślenia i tworzenia oryginalnych rzeczy potrzebne jest poczucie twórczej swobody.
  • Edukacja to nie wyścig! To wieloletni proces kształtowania swego ja podczas inspirującej, pełnej wyzwań podróży. Nie poganiajmy .
  • Podróż do rozwoju może odbywać się różnymi drogami i w różnym czasie. Tworzenie dla wszystkich takiej samej trasy może przyczynić się do szybszego osiągania zaplanowanych wyników, ale na dłuższą metę hamuje indywidualny rozwój.
  • Każde dziecko ma jakieś mocne strony – zadaniem dorosłego jest pomóc mu je rozpoznać i udoskonalić.

Na rozwój psychiczny młodego człowieka wpływa bardzo wiele czynników. Jest to proces długotrwały, dlatego ocena rozwoju nie jest prostym zadaniem. Przede wszystkim trzeba sprawdzić, czy dziecko posiadło najważniejsze umiejętności, które ćwiczy dzięki tablicy manipulacyjnej. Maluch w wieku  2-3-lat powinien opanować obszar mowy, słuchu, dotyku, wzroku, sprawności manualnej i motorycznej, oraz dokonać oceny tych umiejętności.

Thanks! Copy your coupon code

Uzyskaj do 10% zniżki już teraz!